1. А почему местные и власти и голова не не мониторят и не контролируют ситуацию с ценообразованием в торговых точках, если вы убрали людей с рыночной торговли, то есть уменьшили конкуренцию, так влияйте на недобросовесных предпринимателей, которые пользуясь ситуацией повышают цены, тот же сахар три дня назад стоил 12 грн, а сейчас 16-17 грн, т.е. на 33-41%,  у гривня упала не настолько.

  2. На ул.Узкой нет уличного освещения. Не горит ни один фонарь. В канун Нового года город украшен гирляндами. А как быть жителям нашей улицы? Мы ведь тоже жители этого города, а должны передвигаться в кромешной темноте. Просим посодействовать в этом вопросе и надеемся, что в Новогодний праздник будем со светом.

  3. У нас возле дома бегает стадо собак нападают на людей. Страшно дитей во двор пускать. Почиму начальство города ничиго не делает с этими сворами?

Виталий:

А почему местные и власти и голова не не мониторят и не контролируют ситуацию с ценообразованием в торговых точках, если вы убрали людей с рыночной торговли, то есть уменьшили конкуренцию, так влияйте на недобросовесных предпринимателей, которые пользуясь ситуацией повышают цены, тот же сахар три дня назад стоил 12 грн, а сейчас 16-17 грн, т.е. на 33-41%,  у гривня упала не настолько.

На запитання відповідає Гірницький міський голова Сергій Коваленко

Шановний пане Віталію!

       На Ваше питання виконком Гірницької міської ради повідомляє, що місцева влада та голова «не прибирали людей з ринкової торгівлі». На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 (зі змінами)» розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 20.03.2020 №275/5-20, яким було встановлено тимчасово режим надзвичайної ситуації. Протоколом обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки із надзвичайних ситуацій та протоколом №5 від 22.03.2020 року засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Селидівської міської ради  було тимчасово заборонено роботу ринків та подібних до них поліфункціональних суб’єктів торгівлі з реалізації продовольчих та непродовольчих товарів на території Селидівської міської ради. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 409 «Про затвердження Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій» та Положення про міську комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, затвердженого рішенням виконкому Селидівської міської ради від 21.11.2018 № 164, рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийняті у межах її повноважень, є обов'язковими для виконання структурними підрозділами міської ради, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, розташованими на території Селидівської міської ради.

Виконком Гірницької міської ради звернувся до голови комісії ХолодногоО.В. з проханням   не закривати роботу ринку СТ «Гірник», тому що це не ринок, а комплекс торгівельних павільйонів, які забезпечують продовольчу безпеку міста. В місті відсутні супермаркети, а асортимент в магазинах не задовольняє потреби населення (зокрема овочами та фруктами) та дозволити роботу павільйонів,  які торгують продовольчими товарами, засобами гігієни, кормами для тварин, реалізацією насіння, рослин, саджанців, ветпрепаратів, засобів захисту тощо,  в разі дотримання ними дезінфекції приміщень у відповідності до правил і нормативів, які регулюють їх діяльність. На даний час  Виконком Гірницької міської ради відповіді на прохання не отримав.

 Контроль за ціноутворенням не належить до компетенції міської ради. У сфері ціноутворення державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін здійснює Управління державного контролю Держпродспоживслужби. Повноваження, права та обов’язки посадових осіб, які здійснюють державний  контроль у сфері ціноутворення, визначаються Законами України «Про ціни та ціноутворення» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Наталья Фальчук:

На ул.Узкой нет уличного освещения. Не горит ни один фонарь. В канун Нового года город украшен гирляндами. А как быть жителям нашей улицы? Мы ведь тоже жители этого города, а должны передвигаться в кромешной темноте. Просим посодействовать в этом вопросе и надеемся, что в Новогодний праздник будем со светом.

На запитання відповідає спеціаліст з благоустрою міста О.Петручик.

 Шановна Наталья Фальчук!

В місті відсутній автопідйомник, тому виконком вимушений його орендувати.

З 16 по 20 грудня автопідйомник було орендовано і за цей час було налагоджено вуличне освітлення за всіма заявками містян. Нажаль, з вул.Вузька заявок від мешканців не надходило.

Повідомляємо, що наступна оренда автопідйомника запланована на січень, коли й буде виконана Ваша заявка.

Людмила:

У нас возле дома бегает стадо собак нападают на людей. Страшно дитей во двор пускать. Почиму начальство города ничиго не делает с этими сворами?

Відповідає Гірницький міський голова

Сергій Володимирович Коваленко.

 

Шановна Людмило!

Згідно з ЗАКОНОМ УКРАЇНИ «Про захист тварин від жорстокого поводження», стаття 17. «Вилов та тимчасова ізоляція безпритульних тварин» (витяг з Закону):

    «Вилов безпритульних тварин здійснюється спеціальними службами, підприємствами, організаціями, уповноваженими місцевими органами влади, що працюють під наглядом органу ветеринарної медицини, у статутних документах яких зазначений відповідний вид діяльності.»

«Забороняється використовувати методи вилову, технічні пристрої і препарати, що травмують тварин або є небезпечними для їх життя і здоров'я.

    Вилов безпритульних (загублених, покинутих, залишених без опіки і бродячих) тварин проводиться з метою:

- повернення їх власникам;

- пошуку для них нових власників;

- тимчасової ізоляції відповідно до вимог цього Закону;

- їх обліку, реєстрації та регулювання їх чисельності методами біостерилізації.»

 

 За останніми даними відлов однієї собаки коштує 850 гривень.

У вартість відлову входить вартість літаючих шприців, голок, снодійного, петель, кліток. Вартість відлову дорослої тварини і цуценяти однакова. При цьому місто, яке наймає спецслужбу,  повинно заплатити за пальне окремо. 

Також утримання собаки, стерилізація та вакцинація, лікування – додаткові послуги підприємства: 2-2,5 тисячі гривень за собаку.

Місцевий бюджет не може дозволити собі такі витрати. А за порушення вищевказаного Закону передбачена відповідальність: найменше - штраф — від 3400 до 5100 гривень (200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів), а також термін від 5 до 8 років позбавлення волі  (Закон України №5119-1 від 14.09.2016  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впровадження гуманного ставлення до тварин)».)

Задать вопрос

Обновить

Десять поділити на п'ять буде...? (вкажіть число)