Гуляй душа на Масляну у м.Гірник 2020!

Скільки приємних хвилювань виникає при одному слові – «Масляна»! Адже це свято у кожного асоціюється з улюбленими млинцями та варениками. Це – одне із найсвітліших, найрадісніших свят, коли люди проводжають Зиму і зустрічають Весну.

 28 лютого мешканці смт. Курахівка проводжали Масляну веселими піснями, танцями та розвагами.

А 29 лютого у м. Гірник на площі Будинку культури відбулося масове гуляння «Гуляй душа на Масляну!». Зустріли ми весну за давнім українським звичаєм: закликами весни, жартівливими віршами, веселими піснями, які прозвучали у виконанні народного ансамблю «Горлиця» та Ольги Каріченської. Привітав зі святом директор Будинку культури м. Гірник Анатолій Соломка. Ведучі нагадали про те, як святкують кожен день тижня Масляної. Люди відгадували загадки, брали участь у народних забавах, танцювали та співали разом з артистами. Піднімали настрій весели хлопці-скоморохи та ростові ляльки Степан і Оксана. Впродовж свята посеред площі красувалося так зване опудало Масляної, всі бажаючі фотографувалися біля нього. Наприкінці заходу було проведено обряд спалювання опудала.

Сподіваємось, що після такого свята весна вступить у свої права, а такі світлі та святкові емоції у нас залишаться до наступної Масляної! Хочеться вірити, що захоплююче свято, сповнене народних ритуалів та обрядів, яке символізує остаточну перемогу весни над зимою, тепла над холодом, дасть надію нашому українському народу на знищення старого, зношеного світу і звільнення місця дня нового, молодого та кращого. Вітаємо всіх з Весною!

 

                                                                                                                                               С. В. Перепелиця                   / Орфографія, пунктуація і стиль автора збережені /

Добавить комментарий

Обновить

Десять поділити на п'ять буде...? (вкажіть число)